Puurtoppimisvundamendi eeldused

Puurtoppimisvundament on 30 % võrra odavam kui lintvundament.

Puurtoppimisvundamnendi valmistamiseks kulutatakse märgavalt vähem aega võrreldes lintvundamendiga ( ligi 2-3 korda).

Puurtoppimisvundament on palju püsivam kui lintvundament, kuna puurimine teostatkse kõva paekivi kihini mingi süvendiga sellisse kihti, aga lintvundamendi puhul puuritakse külmumissügavuseni sõltumatu kihi kandevõimest või kuni esimese avatud paekivikihini. Loomulikult selline vundamendi liik aastatega vähem vajub võrreldes traditsioonilise lintvundamendiga ning sellisel vundamendil rajatud maja püsib rohkem aega ilma väliste muudatusteta.

Puurtoppimisvundament nõuab rohkem lisatööd ja vähem töökulutust tellija poolt. Ei ole vajadust kraavi kaevamiseks, kruusaga katmiseks, raketise paigaldamiseks, kruusa tallamiseks, suure koguse armatuuri kasutamiseks. Isegi eelnimetatud tööde teostamisel töömaht on märgatavalt väiksem kui lintvundamendi puhul.

Vundamenti võib kasutada maakihtide looduslikke ebaühtluste ja kohrude kompenseerimiseks juhul kui plaanitud hoone asub nõlval, kõrgendikul, kingul või alangul.

Purtoppimisvundament lubab reeglina maastiku säilitada loomulikul kujul ja ei riku antud teriitooriumil olevaid looduslikke seoseid, sest pole vajadust kaevata kaeviseid või kaevikuid. Samal ajal ei juhtu maa erinevate kihtide omavahelist segamist, mis osutavad looduses erinevaid funktsioone ja asustatud erineva mikroflooriga. Lähtudes sellisest seisukohast puurtoppimisvundament on palju ökoloogilisem kui lintvundavent.

Puurtoppimis vaivundamendid on võimalik kasutada raskete majade ehitamiseks telliskivist või plokkidest.

Meie tehnoloogiast lähtudes kasutame laia metalltoru aukudega betooni jaoks, mis hõlmab umbes 60-75 % puuraugu ümbermõõdust,mis lubab hoiatada deformatsioonist vundamendi betoonposti sees. Linvundamendi puhul kasutatakse tavalist armatuuri.