Puurimine soojuspumpade jaoks

Seoses energiahindade kasvuga viimastel aastakümnetel Euroopas, tekkis energiasäästlike kütteseadmete tehnoloogia kasutamise buum.

Elektrienergia kasutatavatest energiasäästlikest tehnoloogiatest kõige huvitavamad on allmaasoojuspumbad, mille mõned mudelid on määratud iga võimalusel kilovati energiakulu kohta küttesüsteemist välja tooma kuni 5,5 kilovatti soojust.

Ent selliste soojussüsteemide lai levik käesoleval ajal piiratakse sellega, et soojusvaheti paigaldamiseks, mis peab mahtuma aluspõhja külmumissügavusest natuke allapoole, on vajalik piisavalt suur vaba maatükk.
Paljudel eramajade omanikel vaba maapind on teiste ehitiste vahel või hõivatud istikutega või on seal tehtud kallis maastikudisain.

Samuti otsuse vastuvõtmisel soojusvaheti maa alla paigaldamiseks tuleb arvestada, et maakihi tõstmine ning tagasi kohale paigaldamine on antud maa-ala elus olevale ökosüsteemile suureks stressiks.
Antud tööde teostamisel rikutakse mulla seoseid ja häiritakse mineraalse vahetuse tasakaalu, mis on väljakujunenud sajandite jooksul.

Näiteks maa aeroobsete bakterite õhuke kiht, kes elavad maa kõrgkihtides, satuvad maa sügavusse, kus neil on võimatu elada ning anaeroobsed, vastupidi satuvad kõrgkihtidesse päikesekiirte ja atmosfäärmõju kätte.

Stressis olev muld alustab digradeerimist ja rabenemist. Sellisel juhul vähendatakse mullakihi paksust ja seal kasvavate teiste taimede toitumisvõimet.
Lääne-Euroopas on sellest juba ammu aru saadud ning suur osa allmaasoojuspumpi saab energiat soojusvahetist, mis paigaldaldakse sügavasse puurauku (või mitmesse väikesse puurauku), mille rajamiseks on vaja ainult vaba maatükki paar ruutmeetrit otseselt maja kõrval.
Sellist vaba maatükki saab leida praktiliselt igal aiamaal. Soojusvaheti paigaldamisel antud süsteemi korral muld praktiliselt ei kannata. Eestis antud soojusvaheti paigaldamise viis ei leidnud suurt levikut puurimistööde kõrge maksumuse tõttu.

Meie firma on valmis pakkuma piisavalt soodsatt hinda (alates 20 euro/m + 20% käibemaks, kuid konkreetse hinna määramisel on vaja arvestada nii mäegeoloogilisi tingimusi kui ka ettenähtud tööde mahtu). Puurimistöö on praktiliselt võrreldav maatööde maksumusega soojusvaheti paigaldamiseks tavalisel viisil. Tavaliselt, maja piisaval soojustusel, on soojusvahendi jaoks mõeldud puuraukude üldpikkus võrdne hoone üldise köetava pindalaga.
Teil on võimalus uurida soojussüsteemi maksumust soojuspumpade kasutamisega tegelevatest firmadest.

Omaltpoolt oleme alati valmis osutama teile puuraukude puurimisteenuseid soojuspumpade jaoks.