Mida on kasulik teada veepuurimisest?

Tarbija seisukohast veepuurauku iseloomustatkse kahe näitajaga: vee kvaliteediga ja kogusega. Kättesaadava vee kvaliteet sõltub eelkõige vee horisondist. Mida sügavam on vee horisont, seda parem on vee kvaliteet. Puuraugust kättesaadava vee kogus sõltub vee horisonti võimsusest ja sellest, kui täielikult on ta avatud. Kahjuks käesoleval ajal mõned ebakvaliteetsemad puurimisega tegelevad firmad teadlikult alandavad hindu puurimise eest selle arvelt, et vee horisondi ei avata täielikult ning tagajärgede kannatajaks on teenuste tellija.

Näiteks kui geoloog puuraugu projekteerimisel märkas, et vee horisont asub 20-30 m sügavusel, siis vee horisondi võimsus on alles 10 m.
Sellistes tingimustes mingi ebakvaliteetsem firma võib määrata puurimistööde hinda arvestusega, et ta puurib 22 m ja võidab konkursi.

Peale puurimist sellisel sügavusel vesi loomulikult ilmub ja formaalselt see tähendab seda, et firma täitis oma kohustused tellija ees. Hiljem aga vee deebet (kogus) muutub väiksemaks ning puurauk hakkab ummistuma. Tellija aga hakkab kannatama, sest veest ei piisa.

Et teha puurauku sügavamaks tuleb maksta samapalju kui uue puuraugu eest.
Seetõttu me eelnevalt hoiatame kliente, et vee sont peab olema täielikult avatud oma täisvõimsuseni vastavalt puurimisreeglitele, s.t. sügavuseni 30 m.
Ainult selline lähenemine võib garanteerida puuraugu pikkaajalist ja väärtuslikku tööd.

Puurimistöö maksumuse määramisel arvestatakse 3 elementi:
1. Puurimistööde maatüki geoloogiliste tingimuste keerulisus (hinna sees on puuraugu sügavus, iga kihi vastavus puurimistööde vastupidavusele);
2. Töökoormuse eelnev maksumus, tööriistade kasutus, küttekulud, erimaterjalide kulud, mis omakorda sõltub puuraugu diameetrist;

3. Torude kogus puuraugu paigaldamisel. See on raske näitaja, mis sõltub komplekslahendusest. Lähtudes kogemustest võib väita, et vee puuraukude puurimisel Kohtla-Järvel, Jõhvis ja Peipsi järve kaldapiirkonnas puurauk hõlmab 30-32-meetrilist puurimist.
Läänemere kaldapiirkonnas ranna läheduse tõttu piisavas koguses vett võib kindlamalt saada umbes 110 m sügavusel.

Kui te otsustasite, et te vajate vee puuraugu puurimist, siis te peate eelkõige esitama maatüki kadastrinumbri, kus hakatakse tööd läbi viima.
Selle põhjal meie kogenud geoloogid esitavad tasuta andmed puuraugu kohta, nt mis sügavusel on vee horisont teie piirkonnas.

Lähtudes teie soovist (vee kvaliteet ja kogus) esitatakse eelnev hinnapakkumine, mida saab reguleerida tulevaste tööde läbiviimise käigus.

 

Me võime pakkuda puurtoppimisvundamenti alates 100 euro/vundamendi ümbermõõdu jooksev meeter koos materjaliga! Lisandub 20% käibemaks.